AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Počet covidových pacientů se v krajských nemocnicích v Plzeňském kraji postupně blíží třem stům
 
Autor / zdroj foto: Nemocnice Plzeňského kraje, a. s.

Plzeňský kraj

V nemocnicích Plzeňského kraje opět mírně stoupl počet pacientů, kteří se léčí z onemocnění covid-19. V nemocnicích akutní péče jich je hospitalizováno 281, z nichž 46 je na lůžkách intenzivní péče. Všechny krajské nemocnice se pomalu blíží maximálním kapacitám, které mohou pro covidové pacienty vyhradit a personálně zajistit.

Další lůžka lze otvírat už pouze s další pomocí externích zdravotníků. Nadále proto nemocnice upozorňují na Společnou výzvu lékařům a zdravotníkům, v níž představitelé kraje a nemocnic žádají zdravotníky z ambulantní sféry o zvážení personální výpomoci právě v lůžkových zařízeních.  

Nemocnice Plzeňského kraje opět navýšily zhruba o tři stovky počet prováděných vyšetření veřejnosti na onemocnění covid a to jak PCR tak i antigenními testy (cca 9600 / týden). I když kapacity stacionárních i mobilních odběrových míst rostou, daří se je velmi rychle plnit. Kvůli povinnému testování je totiž využívají hlavně řidiči mezistátní dopravy a přeshraniční pracovníci a nově také zaměstnanci tuzemských firem, které přenáší svoji povinnost testovat zaměstnance přímo na ně samotné.    

Dobrou zprávou je, že se stále navyšuje počet naočkovaných osob. Krajské nemocnice podaly vakcínu už 10550 zájemcům zejména z řad zdravotníků, seniorů a od minulého týdne také pedagogům. Druhou dávkou už bylo ukončeno očkování u 3770 osob. Stále platí, že rychlost očkování je závislá na množství očkovacích vakcín z centrální distribuce, které bohužel neodpovídá kapacitám očkovacích míst. 

Autor / zdroj: Jiří Kokoška

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.